Zandsculpturen Garderen zet buitenplaats ‘Schaep en Burgh’ in de schijnwerpers
Zandsculpturen Garderen presenteert een nieuwe expositie met het thema ‘750 jaar Amsterdam’. Een indrukwekkend zandsculptuur van ons landhuis Schaep en Burgh, gemaakt door kunstenaars onder leiding van Maxim Gazendam, wordt een van de hoogtepunten. Te zien vanaf 1 april 2025.
Een bijzondere samenwerking staat op stapel! Zandsculpturen Garderen heeft ons benaderd om deel te nemen aan hun nieuwe expositie met het thema ‘750 jaar Amsterdam’. Een indrukwekkend zandsculptuur van ons landhuis Schaep en Burgh wordt één van de grote kunstwerken. Jaarlijks trekt Zandsculpturen Garderen maar liefst 150.000 tot 200.000 bezoekers, een unieke kans om onze natuur en cultuurhistorie te delen.
Een kunstwerk met een verhaal
Het kunstwerk wordt gerealiseerd door Maxim Gazendam en zijn team van kunstenaars. Zand speelde een belangrijke rol bij het ontstaan van de buitenplaatsen in ’s-Graveland en de aanleg van de grachten in Amsterdam. Het zand werd afgegraven en per schip naar de stad vervoerd, waar het werd gebruikt voor ophoging en stadsuitbreiding. Het huisafval uit Amsterdam kwam vervolgens terug naar ’s-Graveland om de gronden vruchtbaar te maken en er weilanden en moestuinen van te creëren. Zo ontstaat er een mooie verbinding tussen 400 jaar ’s-Graveland en 750 jaar Amsterdam.
Mooie acties
Deze samenwerking biedt volop kansen voor leden van Natuurmonumenten. Samen met Zandsculpturen Garderen organiseren we een kortingsactie en verloten we vrijkaartjes, die we via onze digitale nieuwsbrief en ledenblad Puur Natuur delen. De expositie opent tussen 20 maart en 1 april, met de officiële start op 1 april. Tot en met 3 januari 2026 zijn de indrukwekkende zandsculpturen te bewonderen.
Met zanderige groeten en een grote schep cultuurhistorie,
tot ziens bij de zandsculpturen.