Ontdek authentiek Fort Waver-Amstel
Ontdek authentiek Fort Waver-Amstel
Waar
Fort Waver-Amstel
Vertrekpunt
Fort Waver-Amstel
Kosten
- Normaal: € 10,00
- Ledenprijs: € 7,00
- Normaal: € 5,00
- Ledenprijs: € 3,50
Ontdek authentiek Fort Waver-Amstel
Oude elementen
Veel elementen van vroeger zijn bewaard gebleven. In het gebouw zie je oude wasruimten, elektrakasten en een oude keuken. Ook het waterreservoir, waterpomp en de sanitaire voorzieningen liggen er nog precies zo bij als vroeger. Je hebt niet veel verbeeldingskracht nodig om je voor te stellen hoe de soldaten hier destijds leefden. Buiten heb je een weids uitzicht over het open linielandschap met de schootsvelden en houten huizen en tuur je kilometers voor je uit. Het fort is de enige verhoging in de vlakke polder. Als je goed kijkt zie je zelfs de skyline van Amsterdam.
UNESCO Werelderfgoed
Fort Waver-Amstel (1911) is onderdeel van de Stelling van Amsterdam; de 135 kilometer lange verdedigingslinie rond de hoofdstad. Samen met de Nieuwe Hollandse Waterlinie vormt deze stelling het UNESCO werelderfgoed de Hollandse Waterlinies. Tweehonderd kilometer open landschap vol ingenieuze waterwerken, kastelen, vestingsteden en 96 robuuste forten.
Deze werelderfgoedstatus is nóg een reden om, samen met een ervaren fortengids, op pad te gaan over deze bijzondere combinatie tussen cultuurhistorie en natuur op steenworp afstand van Amsterdam.
IJsvogel en lepelaar
Fort Waver-Amstel ligt tegen de natuurgebieden Botshol en Waverhoek aan. Vanwege deze mooie ligging zijn er, met een beetje geluk, ook verschillende dieren te zien. In de gracht langs het fort zoeken de ijsvogel en zilverreiger vaak hun eten. En kijk ook eens omhoog: wie weet vliegt er een lepelaar over.
Handige informatie
- Bij minimaal 4 verkochte kaarten gaat de rondleiding door. Bij minder deelnemers annuleert Natuurmonumenten de rondleiding en krijgt u uw geld terug.
- Fort Waver Amstel vind je aan de Waverdijk 19 in Waverveen. Voor zover wij weten staat dit adres in alle navigatiesystemen. Lukt dit niet? Dan vind je het adres altijd via Google Maps.
- In het fort is het meestal een stuk kouder dan buiten. Houd hier rekening mee en neem een extra trui of jas mee
- Neem (waterdichte) wandelschoenen of laarzen mee.
Bezoekersinformatie
Bereikbaarheid
- Fort Waver-Amstel
- Waverdijk 19, 3646 AS Waverveen (UT)
- Rechtstreeks
Huisregels
Verkennen
Ontdek authentiek Fort Waver-Amstel