Ga direct naar inhoud

Een lid van de ledencommissie stelt zich voor: Jaap Eelman

Een kennismaking met Jaap Eelman

Natuur Flevoland

Ondanks dat ik als stadskind in 1957 in Amsterdam ter wereld kwam en daar de eerste 25 jaren van mijn leven heb gewoond, ontwikkelde ik al snel een warme belangstelling voor dieren en de natuur.

Vooral de vakanties die ik met mijn ouders doorbracht op de Waddeneilanden maakten op mij als kind grote indruk en ik wilde toen graag boswachter worden.

Het liep echter anders, ik deed verschillende opleidingen in de verpleegkunde en werkte zo’n 25 jaar in de gezondheidszorg. Hierna volgde nog een studie geschiedenis en werkte ik de laatste 18 jaren van mijn loopbaan als docent op een middelbare school.

Verder verruilde ik in 1982 het steeds drukker wordende Amsterdam voor het veel rustigere Lelystad als woonplaats, waarna ik volop kon genieten van een eigen tuin en de natuur in Flevoland.

 

Na mijn prepensioen in 2017 wilde ik mij meer actief gaan inzetten voor natuurbehoud en natuurontwikkeling en zo kwam ik terecht bij de ledencommissie van Flevoland en Zwarte Meer. Tevens werd ik gids en vrijwillige boswachter op de Marker Wadden.

Het goede van een organisatie als Natuurmonumenten is dat we een vereniging zijn, waarin de leden uiteindelijk de koers bepalen. Ik vind het mooi dat ik als lid van de ledencommissie als één van de vertegenwoordigers van de leden actief mag zijn voor onze vereniging.

Ik ben er van overtuigd dat Natuurmonumenten in ons kleine dichtbevolkte land, waar de natuur steeds meer onder druk komt te staan, een belangrijke rol speelt bij het verbinden van mensen met die natuur en daar help ik graag aan mee.

Jaap Eelman

Foto Jaap