Werkzaamheden op Schoonoord
Natuurmonumenten gaat in de eerste week van maart laanverjonging uitvoeren op buitenplaats Schoonoord. Dit betreft de beukenlaan aan de oostkant van de oude laan, achter Land en Bosch. De reden voor deze werkzaamheden is de veiligheidsrisico’s voor omwonenden en recreanten door de ouderdom van de bomen.
Specifiek gaat het om 22 oude beuken. Deze bomen staan dicht bij woningen en zijn verzwakt; ze vertonen afstervingsverschijnselen en verkeren in de aftakelende fase van hun leven. Hierdoor vormt de stabiliteit van de bomen een risico: ze kunnen zware takken laten vallen of zelfs omwaaien. Om de veiligheid te waarborgen, heeft Natuurmonumenten besloten deze bomen te verwijderen. Om ervoor te zorgen dat bezoekers ook in de toekomst van Schoonoord kunnen blijven genieten, zullen hier nieuwe beuken voor terugkomen.
De beukenlaan is gecontroleerd op beschermde natuurwaarden en er zal worden gewerkt volgens een ecologisch werkprotocol. De werkzaamheden worden uitgevoerd in de week van 3 maart. Het is mogelijk dat omwonenden en bezoekers tijdelijk hinder ondervinden van machines en beperkte toegang van paden. De direct omwonenden zijn per brief en tijdens een bewonersavond geïnformeerd.
Op de plattegrond zijn de paden, aangegeven met rode lijnen, te zien die tijdelijk zijn afgesloten in verband met de werkzaamheden. Indien je een wandelroute loopt, kun je via de Leeuwenlaan je route vervolgen.